Technistone® toodetes kasutatavad koostisosad (silikaadid, kõvastunud polüestervaik) tagavad toodete vastupidavuse mehaanilistele ja keemilistele mõjuritele. Tänu pinna kõvadusele (6–7 aste Mohsi skaalal), tihedusele ning äärmiselt madalale imavusele on toode väga vastupidav üldlevinud mõjuritele. Sellest hoolimata soovitame toote pinda regulaarselt hooldada ja puhastada, et kaitsta toote pinda pikaajalisel kokkupuutel hõõrduva mustusega (see puudutab peamiselt põrandale paigaldatud tooteid). See tagab pinnaviimistluse püsimise ning toote kauakestva esteetilise välimuse.

Kui toodet on kasutatud nt. köögi tööpinnal, siis ei vaja toode erihooldust ning piisab sellest, kui kasutada tavapäraseid mitteabrasiivseid puhastusvahendeid. Siiski tasub soovitatavaid puhastus- ja hooldusvahendeid kasutada ka sel juhul, kui tooteid kasutatakse eeltoodud otstarbel. Soovitatavad vahendid muudavad oluliselt lihtsamaks nende köögipindade hooldamise, mis on seotud tavapäraste köögitöödega – nt. pikaajaline ja regulaarne kokkupuude praadimisel tekkivate rasvapritsmetega või kuivanud musta vee plekid.

Technistone® kvartsi puhastamine ja hooldus sõltub konkreetse toote pinnaviimistlusest, toote asukohast ja mehaanilisest koormusest jne. Soovitame lasta hooldamise ja puhastuse teostada vastaval alal tegutseval firmal, kellel on olemas Technistone® toodete või kvartsi hooldamise kogemus – eriti suuremate pindade puhul.

Materjali hooldamiseks võib kasutada tavapäraseid kontsentreerimata puhastusvahendeid. Põhjalikumaks ja sagedasemaks puhastamiseks ja hooldamiseks soovitame kasutada spetsiaalseid puhastusvahendeid järgmistelt tootjatelt: Technistone a. s. – Techniset, Fila, Bellinzoni, Moeller Chemie, Lithofin, HG International, Akemi, Lasselsberger jne.

Pinna hooldamisel on oluline, et pinda puhastatakse ainult veega või mõne õrnatoimelise pesuainega.

Kindlasti tuleb vältida valgendajaid sisaldavaid puhastusvahendeid, sest need võivad pinda jäädavalt kahjustada.

Puhastamiseks ja hooldamiseks soovitame kasutada järgmiste firmade tooteid: Technistone a. s. (Techniset), Fila, Bellinzoni, Moeller Chemie, Lithofin, HG International, Akemi, Lasselsberger. Need ettevõtted pakuvad terviklikke, just selleks otstarbeks mõeldud tootesarju.

Kodudes kasutamisel ei vaja tooted erikaitset. Piisab, kui puhastate pinda sooja veega või kasutate tavapäraseid mitteabrasiivseid majapidamisvahendeid. Kui pind vajab tõhusamat puhastamist (nt. vana rasva eemaldamine keeduplaadi ümber, lubjasete kraanikausi ümber jne.), võib kasutada eelpool mainitud vahendeid. Seejärel tuleks toote pind seebi ja puhta veega üle pesta!

Sealjuures tuleb võtta arvesse ning järgida tootjate soovitusi ning kasutatavate vahendite ohutusjuhiseid.

Koduses majapidamises ning siseruumide seintel kasutatavad tooted ei vaja erikaitset. Piisab, kui pühite pinda sooja veega või kasutate tavapäraseid mitteabrasiivseid puhastusvahendeid. Kui soovite, et pind tõrjuks paremini vett või õli (eriti köögi tööpindade puhul), võib kasutada immutusvahendeid. Need vahendid tekitavad toote pinnale õhukese kihi, mis takistab mustusel pinna külge jääda (nt. õlipritsmed praadimisel) ning hõlbustab tavapärast puhastust. Immutusvahend kantakse peale ning poleeritakse üle käsitsi pehme lapiga või kasutades käsijuhtimisega poleerimisseadmeid (nt. ekstsentriline lihvmasin, mille külge on kinnitatud poleerimisketas). Enne seda tuleb pind puhastada mehaanilisest mustusest ja tolmust ning pesta.

Materjali hooldamiseks võib kasutada tavapäraseid kontsentreerimata puhastusvahendeid. Põhjalikumaks ning sagedasemaks puhastamiseks ja hooldamiseks soovitame kasutada spetsiaalseid puhastusvahendeid järgmistelt tootjatelt: Technistone a. s. – Techniset, Fila, Bellinzoni, Moeller Chemie, Lithofin, HG International, Akemi, Lasselsberger jne.